oznaczenie GTU

Szanowni klienci, Przypominamy o wprowadzaniu adnotacji na fakturach sprzedażowych np. w uwagach lub zapisu z tyłu/przodu faktury z kodami  GTU jeżeli na danej fakturze sprzedażowej znajdują się towary lub usługi z listy […]

Szanowni klienci,

Przypominamy o wprowadzaniu adnotacji na fakturach sprzedażowych np. w uwagach lub zapisu z tyłu/przodu faktury z kodami  GTU jeżeli na danej fakturze sprzedażowej znajdują się towary lub usługi z listy oznaczonej GTU lub opcjonalnie wpisanie PKWIU 2015 dla usług / nomenklatury scalone CN dla towarów. Istnieje również możliwość przesyłania do nas pliku z fakturami lub pliku JPK FA z zaznaczonymi tam już odpowiednimi kodami GTU z Państwa programu do wystawiania faktur sprzedaży. Na Państwach jako na sprzedawcach ciąży obowiązek prawidłowego sklasyfikowania sprzedawanych towarów i usług wg PKWIU 2015/nomenklatury scalonej CN . Za błędne oznaczenie omawianych kodów Ministerstwo nakładę karę w kwocie 500,00 zł.

Biuro nie odpowiada za nieoznaczenie bądź jego błędne oznaczenie w pliku JPK odpowiednich kodów, ponieważ nie mamy fizycznej możliwości sprawdzać i klasyfikować do odpowiedniego CN/ PKWiU Państwa towarów i usług.

Oczywiście w przypadku wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że lista towarów i usług z GTU może wzbudzać wątpliwości.

Jeżeli nie są Państwo w stanie jednoznacznie przypisać do danych towarów CN lub PKWiU 2015 do usług istnieje również możliwość wystąpienia o Wiążącą informację stawkową.

Lista GTU: https://jpk.info.pl/jpk-v7/gtu-oznaczenie-grupowanie-towaru-uslug-plik-jpk-v7m-jpkv7k/

Jeżeli chodzi o GTU i usługi niematerialne proszę przejrzeć spis z linka https://www.infakt.pl/blog/co-kryje-sie-pod-gtu-12/

  • Udostępnij!
Autor:

Radosław Kukla

Właściciel firmy BRR

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej kancelarii biegłego rewidenta i biura rachunkowego.

Zadaj pytanie