Sukcesja firmy

Z troski o Państwa interesy zachęcamy do zapoznania się z instytucją zarządcy sukcesyjnego. Jest to forma zabezpieczenia przedsiębiorstwa na wypadek Państwa śmierci. Osoba taka będzie miała możliwość prowadzić nieprzerwanie Państwa interesy do […]

Z troski o Państwa interesy zachęcamy do zapoznania się z instytucją zarządcy sukcesyjnego.

Jest to forma zabezpieczenia przedsiębiorstwa na wypadek Państwa śmierci. Osoba taka będzie miała możliwość prowadzić nieprzerwanie Państwa interesy do momentu uregulowania formalności spadkowych, nie dłużej niż 2 lata licząc od dnia śmierci przedsiębiorcy. Zarządcą sukcesyjnym może zostać osoba fizyczna, która posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Ustanowienie zarządcy sukcesyjnego należy dokonać poprzez zgłoszenia do CEIDG wraz ze zgodą wskazanej osoby. W przypadku nie dokonania wyboru zarządcy przed śmiercią przedsiębiorcy wyboru mogą dokonać osoby którym przysługuje spadek muszą one w ciągu dwóch miesięcy od dnia śmierci przedsiębiorcy powołać zarządce sukcesyjnego.

Dzięki wskazaniu zarządcy za życia i zgłoszeniu do CEIDG:

  • przedsiębiorstwo zachowuje pełną płynność działania
  • zarządca natychmiast po śmierci przedsiębiorcy może zająć się prowadzeniem firmy (bez konieczności załatwiania spraw u notariusza)
  • umowy z pracownikami pozostaną w mocy
  • można zachować ciągłość wykonywania kontraktów
  • zarządca może szybko uzyskać potwierdzenie możliwości wykonywania koncesji lub zezwoleń.

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę:  https://www.biznes.gov.pl/pl/portal/00147

  • Udostępnij!
Autor:

Radosław Kukla

Właściciel firmy BRR

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej kancelarii biegłego rewidenta i biura rachunkowego.

Zadaj pytanie